newsletter

Aplikacja webowa

Aplikacja webowa
Autor: Redakcja Data publikacji: 03.05.2015

Aplikacja webowa (aplikacja internetowa)

Program komputerowy, z którego użytkownik może korzystać za pomocą przeglądarki internetowej. Jest rozbudowaną formą serwisu internetowego – umożliwia interakcję oraz modyfikację treści. Aplikacja webowa, w przeciwieństwie do wersji desktopowej, nie wymaga instalacji, dlatego można jej używać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu. Do aplikacji webowych możemy zaliczy np. sklepy internetowe (np. Merlin.pl), portale aukcyjne (np. Allegro) czy klientów poczty elektronicznej dostępnych za pośrednictwem przeglądarki (Gmail).

Aplikacje webowe pełnią rolę „cyfrowej wizytówki”, są podstawą działań z obszaru marketingu internetowego (e-marketingu). Początki tej gałęzi marketingu sięgają 1994 roku, wówczas firma HotWire pierwszy raz sprzedała przestrzeń pod emisję banneru. Jednym z najważniejszych działań e-marketingu jest tzw. e-mail marketing. Wiadomości wysyłane w ramach mailingu czy newslettera kierują do serwisów internetowych, które są niczym innym tylko właśnie aplikacją webową. Branżowy serwis Nowy Marketing w ciekawym artykule „E-mail marketing na przełomie 2013/2014” przedstawia prognozuje, co przyniesie w obszarze e-mail marketingu 2014 rok.

INNOWACYJNA GOSPODARKA - NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI, UNIA EUROPEJSKA - EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013

dotacje na innowacje