. . .

Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o odpowiednim wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, byle bezproblemowo podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, lub do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które gęsto sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. o ile kotek już ukończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, aby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale zostało u góry napisane – trzeba uważać, iż określone koty nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można włożyć w środek kuwetę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Warto jak też kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html