. . .

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wspaniałą szansą, aby dać czas waszemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, zrelaksować się, jednocześnie poświęcając psu czas. W leciewarto uważać na kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością ,a także niską ceną. Są dostępne dla psów wielu gabarytów, dlatego z łatwością znajdziemy średnicę dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, należy zatem upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, więc umożliwiają kompleksową ochronę pupila. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, przez co pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają wodę wymagana jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby chronić naszego psa podczas letniej wyprawy trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny online