newsletter

Content marketing

Content marketing
Autor: Redakcja Data publikacji: 03.05.2015

Content marketing (marketing treści)

Strategia działań marketingowych polegająca na tworzeniu i dystrybuowaniu atrakcyjnych dla odbiorców treści. Cele content marketingu to przede wszystkim budowanie świadomości marki, a także m.in. pozyskiwanie nowych klientów, pielęgnowanie relacji z obecnymi i kreowanie zaangażowania. Do narzędzi marketingu treści należą np.:

  • działania social media,
  • artykuły publikowane w serwisie WWW,
  • artykuły w mediach tradycyjnych i elektronicznych,
  • materiały wideo,
  • custom publishing.

Infografikę podsumowującą, czym jest content marketing, opublikował branżowy portal Nowy Marketing, „GoldenSubmarine o content marketingu – infografika”. Marketing treści odgrywa również znaczącą rolę w pozycjonowaniu serwisu WWW – częste publikowanie atrakcyjnych materiałów wpływa na pozycję portalu na liście wyszukiwania. Co należy wiedzieć o content marketingu w kontekście SEO wylicza artykuł „Content marketing w SEO – jak »dobre« treści wpływają na pozycję w Google?”.

Możliwości content marketingu z powodzeniem wykorzystują instytucje kultury do promocji swojej działalności. Autorskie treści na kanałach w serwisie YouTube publikują m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Zamkowe w Malborku. Jedną z  funkcji content marketingu jest edukacja publiczności (więcej na ten temat: „Edukacja przez content marketing”). Luwr stworzył dla najmłodszych odbiorców kultury możliwość wirtualnego zwiedzania w animowanej, kolorowej formie, dopasowanej do wieku „zwiedzających”. Co oferuje paryskie muzeum, można przeczytać na portalu Qlturka „Edukacja przez zabawę, część 6. – strona Muzeum Luwru”

INNOWACYJNA GOSPODARKA - NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI, UNIA EUROPEJSKA - EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013

dotacje na innowacje